مصالح و ابزارآلات ساختماني

مصالح و ابزارآلات ساختماني

الکتروفیوژن چیست؟

يکشنبه سی یکم 5 1400

الکتروفیوژن روشی ساده برای اتصال دادن لوله پلی اتیلن (PE) است. از این روش برای اتصال لوله پلی اتیلن در مواقعی استفاده میشود که که امکان استفاده از جوشکاری لب به لب وجود ندارد. برای جوش دادن آرنج‌ها و دریچه‌ها یا سه راهی در اتصالات فلزی استفاده می شود.


در سادهترین شکل، جوشکاری الکتروفیوژن روشی برای اتصال لوله های پلی اتیلن است و مانند یک دستگاه گرمایش الکتریکی است که قسمت پلاستیکی اتصالات و لوله را ذوب می کند و باعث می شود دو سر لوله را ذوب یا ترکیب کند.


ویژگیهایی که اتصالات لوله برای همجوشی نیاز دارند (مانند زمان همجوشی) توسط بارکد روی اتصالات تعیین می شود.الکتروفیوژن چگونه کار می کند؟


واحد تعیین لوله پلی اتیلن (ECU) انرژی مورد نیاز برای گرم کردن کویل ها را تأمین می کند. هنگامی که دو لبه گرمای مورد نیاز را مشاهده می کنند ، مواد اطراف آنها ذوب می شود و روی سطح تماس لوله قرار می گیرد.


جریان مداوم انرژی حرارتی سطح لوله و اتصالات ممکن است که باعث ذوب شدن آنها بشود و این انرژی بهترین گزینه برای یک جوش ساده و بادوام است.

به همین دلیل هم پس از پایان چرخه گرمایش، حتما اجازه دهید لوله ها و اتصالات پلی اتیلن سرد شوند و مواد مذاب موجود در آنها سفت شوند. 

به نقاط مختلف گرم و سرد لوله (ذوب و انجماد) که به آنها انجماد و ذوب می گویند ، ممکن است پس از فرآیند گرمایش به سیم پیچ ایجاد شود. برای رفع تنش در لوله ، فشار ذوب در قسمتهای مختلف لوله کنترل می شود. به این ترتیب ، کل فرآیند همجوشی به صورت کنترل شده انجام می شود.


مرحله و موقعیت دقیق سوکت توزیع گرما در لبه لوله و اتصالات باعث می شود که گرما به طور مساوی توزیع شود.


پارامترهای اصلی همجوشی: دما ، فشار و زمان توسط ECU کنترل می شود که برای ایجاد این پارامترها از بارکد روی اتصالات خوانده و اعمال می شود. ECU بقیه کارها را به صورت کاملاً کنترل شده ادامه می دهد. ECU سپس می تواند مقادیر متغیر را درون خود فشرده کرده و سپس توسط یک نفر انجام شود.


بازده الکتروفیوژن


اثربخشی و بازدهی الکتروفیوژن به میزان آماده سازی سطوح آنها بستگی دارد و به همین دلیل استفاده از این نوع جوشکاری این اطمینان را به شما  می دهد که سطوح مفصل در طول چرخه و فرایند جوشکاری تماسی موثرتر هستند.


سطوحی که فرآیند همجوشی روی آنها انجام می شود باید بر اساس استاندارد خاصی تراشیده یا تراشیده شوند تا از تشکیل اکسیداسیون (ترکیب مواد شیمیایی سطحی با اکسیژن) جلوگیری شود.


در این فرایند ، باید از بست ها یا سایر روشهای تأیید شده برای مهار لوله استفاده شود و آن را در طول فرآیند همجوشی تراز کند.


برای آماده سازی سطوح اتصال ، سطح لوله باید توسط نصاب با یک تراش مناسب تراشیده شود. اما به طور معمول سطح لوله تا عمق 0.3 میلی متر تراشیده می شود.


پس از خراشیدن ، سطح فرسوده باید تمیز شود. همچنین باید به خاطر داشته باشید که سطح لوله باید عاری از هرگونه گرد و غبار باشد. برای این منظور از لوله تمیز کننده یا مواد مخصوص برای تمیز کردن لبه ها استفاده می شود. اما به خاطر داشته باشید که موادی مانند استون ، متیل اتیل کتون (MEK) برای تمیز کردن سطح لوله مناسب نیستند.


پس از استفاده از پاک کننده ها، سطوح باید کاملاً خشک شوند و پس از اینکه سطح مورد نظر کاملا خشک شد فرآیند جوشکاری الکتروفیوژن انجام می شود. اتصال لوله یا فیوژن، اگر به درستی انجام شود ، می تواند مانند لوله پلی اتیلن سخت باشد و بارها و تنش ها را به همان میزان تحمل کند. 

(0) نظر

آرماتور بندی استخر

سه شنبه دوازدهم 12 1399


نحوه ساخت استخر ارزان

در ادامه به شما تمام مراحل ساخت یک استخر استاندارد و مقرون به صرفه را خواهیم آموخت تا قبل از شروع کار به یک برآورد کلی از ساخت آن برسید. به این منظور ابتدا باید نقشه ای از ابعاد و اندازه های استخر خود تهیه کنید بعد از آن باید در شرایط استاندارد اقدام به انجام تست خاک مکان مورد نظر بنمائید.


بعد از بررسی های لازم مکان مورد نظر گود برداری می شود و کف استخر یا فونداسیون استخر را تسطیح می کنند. در این مرحله کف استخر را از یک لایه بتن به ارتفاع 10 سانتی متر جهت تراز استخر اجرا می کنند. این بتن که در اصطلاح نام مگر یا بتن نظافت را دارد وظیفه نظافت و جلوگیری از هدر رفتن شیره اصلی بتن را دارد. زمان اجرای میلگرد بستر در این مرحله است. کارگاه های آماده مش میلگرد مورد کاربرد در کف و دیواره استخر را پس از آماده سازی به درون استخر برده و کار می گذارند.


آرماتور بندی کف به گونه ای می باشد که با توجه به مکان و ابعاد استخر آرماتورها یا به صورت یک شبکه یا به صورت دو شبکه اجرا می شوند. در صورتی که بخواهید کف را با استفاده از دو شبکه آرماتوربندی کنید باید با استفاده از خرک فاصله میانی شبکه ها را ثابت نگه دارید. بعد از مش بندی کف نوبت به آرماتوربندی دیواره استخر یا ریشه انتظار برای دیوارهای استخر می رسد که این کار به چند شیوه انجام می شود. به همین دلیل قیمت میلگرد بر هزینه ساخت استخر اثر دارد.


اجرای اصولی آرماتوربندی کف استخر موجب می شود تا در مدت زمان کم و پس از آب گیری استخر نشست نکند و ترک برندارد. جهت ساخت اسکلت سازه استخر لازم است بعد از انتخاب مهندسی شده مکان اجرای آن تست خاک استاندارد از محل احداث صورت بگیرد. اغلب کار محاسبات سازه استخر توسط مهندسان متخصص باید انجام شود. بعد از گود برداری نوبت به آرماتور بندی استخر می رسد. طراحی نحوه آرماتوربندی در استخر باید به گونه ای مهندسی باشد که بعد از گذشت چند سال باعث نشت، نشست و ترک در کف استخر نشود. اجرای شبکه های مش همچنین باید در کنار در نظر گرفتن مکان لوله کشی های خود استخر باشد.


طبق اصول آرماتوربندی استخر دارای دو شبکه می باشد. شبکه اول جهت اجرای سیستم لوله کشی و شبکه دوم را جهت بتن ریزی در کف استخر قرار می دهند. معمولا سایز، ابعاد و تعداد میلگرد در استخر را مطابق با سایز استخر در نظر می گیرند. اما معمولا از میلگرد شماره 10 الی 16 میل در ساخت استفاده می شود. نکته بعدی قطر آرماتور می باشد که رابطه مستقیمی با قطر بتن دارد. به این صورت که هرچه قطر و ابعاد بتن ریزی بیشتر باشد باید متناسب با آن قطر آرماتور را بیشتر در نظر گرفت.

(0) نظر

انواع اتصالات لوله برق

دوشنبه ششم 11 1399

یکی از موراد مهم در زمان برق کشی ساختمان استفاده از لوله کشی برق ساختمان است، که در زمان ساخت، نوسازیبازسازی و… باید مورد توجه قرار بگیرد.

یکی از موارد بسیار مهم در زمان برق کشی توجه به اتصالات لوله برق است، در صورتی که در زمان اجرا به این مورد توجه نداشته باشید، میتواند باعث بروز خطرات بسیار زیادی شود و حتی در صورتی که از لوله برق مناسب هم استفاده کرده باشید در صورتی که از اتصالات مناسبی استفاده نکرده باشید، عدم رعایت این مورد میتواند باعث خرابی تمام اتصالات شود.

از اتصالات لوله کاندوئیت در هر بخشی که نیاز به سیم کشی برق باشد استفاده میشود به همین دلیل میتوان گفت که این مورد بسیار مهم و ضروری است.

انواع اتصلات برقی

از انواع اتصالات میتوانیم به مورا زیر اشاره کنیم:

  1. زانویی
  2. بوشن
  3. بست
  4. سه راهی
  5. و….

انتخاب اتصالات مختلف در زمان نصب بر عهده تکنسین کار است و این موارد باید پیش از شروع اجرای کار توسط تکنسین برق لیست شود و خریداری شود.

(0) نظر

معرفی انواع مختلف سیم

سه شنبه شانزدهم 10 1399


در زندگی روزمره ما با انواع مختلف سیم ها سر و کار داریم و هر روز از آنها برای کاربردهای مختلف استفاده می کنیم. همانطور که می دانید سیمها یکی از پرکاربردترین قطعات در کلیه صنایع هستند. به طور خاص ، انواع مختلف سیم در توزیع و انتقال برق و برق به طور گسترده ای استفاده می شود. وظیفه انتقال جریان از طریق انواع سیمها به عهده قسمت داخلی سیم است که هادی نامیده می شود و از موادی مانند آلومینیوم ، مس و مس قلع اندود ساخته شده است. انواع سیم ها دارای رنگ های مختلف هستند ، هر رنگ عملکرد خاص هر سیم را نشان می دهد. به این ترتیب سیمها از قسمتهای مختلف عایق ، پوشش میانی ، هادی ، لایه جدا کننده ، زره فلزی و پوشش نهایی ساخته می شوند. 


طبقه بندی انواع سیم بر اساس نوع رسانا

  

  1. سیم


این سیم را سیم خشک نیز می نامند زیرا فقط از یک رشته هادی مس استفاده می کند و مواد عایق آن PVC است.


توانایی تشکیل این نوع سیم ها باعث شده است تا در انواع تابلوهای الکتریکی از آن استفاده گسترده شود.


برای خرید سیم کلیک کنید.


سیم

     2. پخش کننده سیم


این نوع سیم ها ، برخلاف سیم که از یک رشته سیم هادی مسی تشکیل شده است ، سیم های اسپری از چندین رشته سیم هادی مس به هم پیوسته تشکیل شده اند. این رشته های مسی با عایق پلاستیکی پوشانده شده اند. از سیم های اسپری به دلیل انعطاف پذیری در سیم کشی ساختمان استفاده می شود.  باید از لوله برق در آن استفاده کنیم. 


کابل افشان

  

   3. سیم های نیمه هادی


سیم های نیمه هادی از نظر میزان خشکی و ضخامت الیاف هادی مس مانند سیم های سیم هستند و از نظر تعداد الیاف هادی مانند سیم های اسپری هستند. انعطاف پذیری سیم های نیمه هادی کمی بیشتر از سیم های سیم دار است و در صورت نیاز به انعطاف پذیری بیشتر ، از آنها استفاده می شود. سیم های نیمه هادی عملکردی مشابه سیم های سیم دارند. 


     4. سیم نایلونی


سیم نایلون سیم است که از ترکیب دو سیم نازک تشکیل شده است و به طور کلی به هم چسبیده اند. به سیم سفید نیز معروف است.


استفاده از سیم نایلون را می توان در سیم کشی ساختمانها و ادارات و همچنین در مناطق مسکونی و سایر کاربردهای این محصولات در وسایل برقی مانند سیم کشی داخلی لوسترها و برخی وسایل برقی که عموماً قدرت خیلی بالایی ندارند ، ذکر کرد. مصرف. است.


سیم نایلونی

  

    5. کابل ها


کابل ها در واقع نوعی سیم هستند که دارای چندین لایه عایق و پوشش هستند. برخی از کابل ها از چندین سیم و برخی دیگر از چندین سیم یا سیم ساخته شده اند.

(0) نظر

آشنایی با برخی تکنیک های نقاشی ساختمان

دوشنبه هشتم 10 1399

تکنیک شستشوی رنگی

در واقع تکنیکی است که طراحی جعلی روی سطوح ایجاد می کند. بگذارید این بخش را با یک مثال بهتر توضیح دهم. حتماً با صحنه کابینت های فلزی با طرحی شبیه چوب روبرو شده اید. برای رنگ آمیزی چنین کابینت هایی از روش شستشوی رنگی استفاده شده است. تکنیک شستشوی رنگی روشی است که در آن طراحی چوب ، سنگ ، فلز و ... روی سطحی غیر از آنچه در اینجا است ، یک سطح گچ است. ایجاد یک طرح مرمر ، طرح فلزی ، طرح چوب و و در سطح دیوارهای گچ نمونه ای از کاربرد روش شستشوی رنگی در ساختمان است.

تکنیک چند رنگ

یکی از تکنیک های نقاشی که معمولاً با استفاده از رنگ پلاستیک انجام می شود. این یک تکنیک چند رنگ است. در این روش ابتدا یک رنگ زمینه ساده بر روی دیوار اعمال می شود ، سپس با استفاده از چندین رنگ مکمل یا متضاد رنگ ضخیمی تهیه می شود و با استفاده از برس یا ابزاری مخصوص رنگ و چند رنگ ، لکه های کوچک رنگ روی دیوار ایجاد می شود -رنگ

بیشتر بخوانید: رنگ چند رنگ چیست؟ انواع ، مزایا ، پیاده سازی و کاربردها

تکنیک فلزی

در تکنیک فلزی ، از رنگهای فلزی که نمای فلزی دارند ، برای رنگ آمیزی ساختمان استفاده می شود. معمولاً از این رنگها در زمینه های ساده استفاده نمی شود و به منظور القای حالت فلزی بهتر ، ابتدا بافت با استفاده از زیرپوش انجام می شود و سپس رنگ فلزی بر روی آن اعمال می شود.

نقاشی ساختمان طرح دار

انواع مختلف نقاشی ساختمان طرح دار اخیراً با گرایش عمومی به سمت دکوراسیون داخلی مدرن و کاهش طرح و رنگ در خانه محبوب شده اند. ایجاد طرح با استفاده از ابزارهای مختلف مانند پارچه ، پلاستیک ، غلتک ، برس ، کفگیر و ... را نقاشی ساختمان طرح دار می نامند. در ادامه با تکنیک های مختلف آن آشنا خواهید شد.

(0) نظر

لوله کشی برق ساختمان چگونه انجام میشود؟

يکشنبه سیم 9 1399

لوله برق یکی از تجهیزاتی است که در صنعت برق و ساختمان بسیار رایج است. این لوله ها برای محافظت از کابل های برق در مسیر سیم کشی استفاده می شوند. این لوله ها علاوه بر نگهداری و مراقبت از سیم ها ، سیم کشی را تنظیم و ایمن می کنند. از لوله های الکتریکی برای عبور و پوشش سیم های برق ، کابل های مخابراتی ، کابل های دوربین مدار بسته ، فیبر نوری و ... استفاده می شود. کابلها و سیمهای برق که از طریق لوله ها عبور می کنند رسانا هستند ، بنابراین برای کاهش خطرات احتمالی استفاده می شوند. سیم ها رسانای الکتریسیته هستند و می توانند منجر به حوادث جبران ناپذیری شوند اما محافظت و نگهداری آنها در لوله خطرات احتمالی را کاهش داده و ایمنی ساختمان را افزایش می دهد. لوله یا مجرای برقی انواع مختلفی دارد و از مصالح مختلف برای مصارف مختلف تولید و به بازار عرضه می شود. استفاده از این لوله ها باعث افزایش دوام و دوام سیم کشی ساختمان می شود و تعمیر ، تعویض یا تقویت کابل ها را آسان می کند. انواع این لوله ها به شرح زیر است:


لوله های پلاستیکی شیلنگ


این لوله ها کاملا عایق بندی شده و از PVC ساخته شده اند و در بسته های 15 متری و 25 متری در قطرهای مختلف در بازار موجود هستند. از این لوله ها در مناطق خشک و توکار ، انعطاف پذیری این لوله ها و ارزان بودن آنها استفاده می شود. از مزایای این لوله ها است و مقاومت کم این لوله ها از معایب آن است. در پایین می توانید تصویر لوله شلنگ را مشاهده کنید.

لوله های شیلنگ از مواد مختلفی مانند پلاستیک یا فلز ساخته شده اند. نوع پلاستیکی آن از مواد PVC ساخته شده است و معمولاً در فرآیند برق ساختمان ها استفاده می شود. اگر توانایی خرید مواد اولیه را ندارید ، بهترین گزینه خرید این نوع لوله است. زیرا علاوه بر قیمت مناسب ، مقاومت خوبی نیز دارند. نوع دوم لوله های شلنگ فلزی است که معمولاً روی سطح قرار می گیرند.


استفاده از لوله های شیلنگ در لوله کشی در بیشتر مناطق ایران و معاون فنی ، در مسیرهای اصلی منسوخ شده است.


لوله های پلاستیکی سخت پی وی سی


این لوله ها کاملا عایق بندی شده و از PVC سخت ساخته شده اند. مقاومت در برابر مواد شیمیایی ، مقاومت مکانیکی ، مقاومت در برابر زنگ زدگی ، وزن سبک این مزایا و عدم مقاومت در برابر حرارت و مقاومت در برابر ضربه از معایب این لوله این لوله ها بیشتر در زیر سقف های بتونی استفاده می شوند.


لوله برق پی وی سی


این لوله الکتریکی از PVC یا پلاستیک سخت ساخته شده است. از لوله PVC برای عبور کابل های برق روی دیوار استفاده می شود. این لوله ها انعطاف پذیری بالایی دارند و می توانند در زوایای دلخواه خم شوند. در واقع لوله پی وی سی حالت فنری دارد و در لوله کشی برق ساختمان بدون ترک و شکستگی استفاده می شود. لوله های PVC به عنوان لوله های پلیکا در بازار شناخته می شوند و گزینه ای ایده آل برای لوله های فلزی هستند که عایق نیستند و خم نمی شوند.


از مزایای لوله برق PVC می توان به مقاومت در برابر ضربه بالا ، عدم آسیب پذیری در برابر مواد اسیدی و شیمیایی ، مقاومت در برابر سایش ، مقاومت در برابر آتش ، عدم خوردگی و زنگ زدگی ، سهولت نصب ، نفوذ ناپذیری زیاد و عدم جذب رطوبت اشاره کرد. ظاهر شد. این لوله ها به صورت شیلنگ نیز ساخته می شوند. قیمت لوله های شیلنگ PVC در بازار مناسب بوده و تنها عیب آنها امکان تغییر حالت و ترک خوردگی در سرما یا گرما است. تنوع ابعاد این لوله ها زیاد است و می تواند برای مکانهای مختلف با قطرهای مختلف مورد استفاده قرار گیرد.

(0) نظر

انواع گلخانه

پنج شنبه پانزدهم 8 1399

گلخانه ها از نظر نوع تولید و نوع تیپ سازه دارای انواع مختلفی به شرح ذیل می باشند:
انواع گلخانه بر اساس نوع تولید
گلخانه های تولیدی سبزی و صیفی شامل محصولاتی نظیر خیار, گوجه فرنگی, توت فرنگی, فلفل, بادمجان, طالبی, سبزیجات برگی(ریحان- شاهی و……..) می باشد.
گلخانه های تولید گل و گیاهان زینتی برای تولید انواع گلهای شاخه بریده(رُز- ژربرا – گلایول – داودی) وگلهای آپارتمانی می باشد.
سالن های گلخانه ای تولید قارچ دکمه ای و قارچ صدفی
انواع گلخانه بر اساس کاربری
گلخانه را بر اساس نوع استفاده و کاربری آن به چهار دسته تقسیم می شود:
گلخانه آموزشی (TEACHING GREEN HOUSE)
هدف اصلی از احداث این نوع گلخانه ها آموزش مراحل کاشت، داشت، برداشت و مدیریت گلخانه به کارآموزان و دانشجویان می باشد بنابراین گلخانه باید دارای امکانات کشت خاکی و هیدروپونیک را داشته باشد، این گلخانه باید دارای تمامی استانداردهای گلخانه تجارتی بوده و کارآموز با شرایط واقعی کار آموزش داده شود. فاصله بین ردیف های کشت جهت تردد کارآموزان بیشتر از سایر گلخانه ها میباشد. این گلخانه ها مجهز به کلیه تجهیزات جانبی، گرمایشی ، سرمایشی، آبیاری و سیستم های کنترل دما ، رطوبت، CO² و… می باشد. تجهیزات دارای کمترین آلودگی صوتی بوده و فضای گلخانه همانند تمامی مکانهای آموزشی ، زیبا و جذاب باشد. 
گلخانه آموزشی باید در تمام فصول سال قابل استفاده باشد، نوع پوشش مناسب این گلخانه ها از شیشه یا ورقهای پلی کربنات است، و برای استفاده از آنها باید از لوله گلخانه استفاده شود. به هیچ وجه پوششهای پلی اتیلنی (پوشش موقت) توصیه نمی گردد. هزینه و بازگشت سرمایه نیز مورد نظر نیست.
گلخانه تحقیقاتی (RESEARCH GREEN HOUSE)
هدف از احداث این نوع گلخانه ها تحقیق و اصلاح ساختار ژنتیکی، کشت بافت، تاثیرپارامترهای دما، نور، CO²، رطوبت، تهویه به رشد و نمو، بررسی انواع آلودگی های میکروبی، ویروسی، قارچی و آفات و بیماریها در گل و گیاه می باشد بنابراین کنترل پارامترهای محیطی با سایر گلخانه ها متفاوت است. تعبیه پنجره کناری و سقفی باید بصورتی باشد که هیچگونه درز و شکافی بین پنجره و محل نصب آن نباشد.

(0) نظر

تاریخچه تولید لوله مانیسمان

شنبه نوزدهم 7 1399

لوله مانیسمان اولین بار توسط برادران مانیسمان اختراع شد و به همین دلیل نامگذاری شد. لوله های بدون درز در بین لوله های موجود در بازار بسیار مهم و مورد استفاده قرار می گیرند. این نوع لوله ها روش ساخت خاص خود را دارند و به دلیل کمبود درز در آنها ، در صنایع حساس مورد استفاده قرار می گیرند.

در صنعت ، لوله های مختلفی وجود دارد ، از جمله لوله های فولادی ، لوله های فولاد ضد زنگ ، لوله های آلیاژی و لوله های دیگ بخار. لوله مانیسمان که به آن لوله بدون درز نیز گفته می شود ، لوله ای است که به گونه ای تولید و ساخته می شود که دارای بدنه یک دست و بدون درز باشد و هیچگونه جوشکاری بر روی آن انجام نشده است.

این لوله ها به دلیل یکنواختی و یکدست بودن از سایر لوله ها قویتر بوده و قیمت لوله مانیسمان نسبت به لوله های دیگر بالاتر است. لوله های مانیسمان در دسته های مختلف کاربردهای مختلفی دارد.

لوله مانیسمان
لوله مانیسمان

نحوه تولید لوله مانیسمان

لوله بدون درز مانیسمان با اکسترودر توسط قالب های مختلف تولید می شود. اصولاً تولید لوله های بدون درز به فرایندی نیاز دارد که در آن شمش فولادی به لوله تبدیل شود. این لوله ها معمولاً از شمش فولادی ساخته می شوند ، اما می توان آنها را با مقاطع مستطیلی نیز تولید کرد ، اما هزینه را افزایش می دهد. از شماره های استاندارد ASTM A106 و A53 و همچنین استاندارد روغن و گاز API 5L برای ساخت لوله های فلزی بدون درز یا لوله مانیسمان استفاده می شود.

طراحی این لوله با ضخامت های مختلف نیاز به دستورالعمل های خاصی دارد که در استاندارد گنجانده شده است. ضخامت لوله مانیسمان در اندازه های مختلف تولید می شود. هرچه فشار سیال بیشتر باشد ، ضخامت لوله نیز بیشتر خواهد بود. در برخی از روشهای تولید این لوله ها ، باید از عملیات حرارتی ویژه ای استفاده شود. انتخاب روش تولید لوله مانیسمان براساس نیاز منطقه ای و امکانات تولید کننده تعیین می شود.

(0) نظر

روش های تولید لباسکارهای آتشنشانی

يکشنبه سیزدهم 7 1399

شرکت کار با بهره گیری از سالن تولیدی به مساحت 500 متر مربع مجهز به تجهیزات کارآمد و به روز و با تکیه بر دانش پرسنل خود و با همکاری و مشارکت تولید کنندگان پارچه نومکس و PBI صاحب نام اروپا و با بکارگیری از بهترین ملزومات جانبی لباس از معتبرترین تولید کنندگان روز دنیا، اقدام به تولید لباس آتش نشانی مناسب بر اساس دانش ارگونومی بدن نموده است. لباس عملیاتی بصورت 3 لایه و یا 4 لایه طبق سفارش مشتری قابل ارائه می باشد.

معرفی لایه‌های لباس آتش‌نشانی

لباس کار آتش‌نشانی از لایه‌های زیر تشکیل می‌شود که عبارتند از :‌

1) لایه بیرونی

2) لایه میانی (ضد رطوبت)

3) لایه داخلی (ضد گرما)

* در برخی موارد به سفارش مشتری می‌توانیم لایه سوم را به صورت دو لایه بر روی هم لامینیت کنیم که در این صورت لباس آتش‌نشانی به صورت 4 لایه ارائه خواهد شد

 لایه بیرونی

این لایه از مواد زیر تشکیل می‌شود : 75% نومکس (الیافی که در برابر خطر مستقیم آتش،از پوست محافظت کرده و به صورت یک پوشش سخت با خاصیت انعطاف پذیری بالا ، تا زمان خنک شدن باقی می‌ماند و بر خلاف سایر الیاف ذوب نمی‌شود.)

23% کولار (یک فیبر مصنوعی پلیمری است با وزن کم، استحکام بالا و عمر سایشی بالا. استحکام کششی کولار سه برابر بیشتر از فولاد و برای ساختارهای محکم، سبک و انعطاف پذیر ایده آل است)
2% آنتی استاتیک ( برای جلوگیری از آتش و انفجار در هنگام مقابله با آتش )

- رنگ : آبی پاریس – RIP STOP

- وزن پارچه : از 195 تا 210 گرم /مترمربع متغیر می‌باشد

(0) نظر

نقاشی درب و پنجره

يکشنبه سیزدهم 7 1399

نگ آمیزی درب و پنجره های ساختمان مانند هر کار ساختمانی دیگر به تجهیزات خاصی نیاز دارد و مهمترین ابزاری که باید در انتخاب آن بسیار دقت کنید تهیه رنگ مخصوص درب و پنجره که برای نقاشی ساختمان مورد استفاده قرار میگیرد  است.


برخی از افراد به اشتباه از همان رنگی که برای دیوارهای خود استفاده می کنند برای رنگ آمیزی درب و پنجره استفاده می کنند که این صحیح نیست و رنگی که مخصوص درب و پنجره های کارخانه باشد رنگ خاصی برای رنگ آمیزی سقف با فرمول خاصی تولید می شود.


بنابراین ، هنگام خرید رنگ برای رنگ آمیزی درب و پنجره ، به برچسب درج شده روی رنگ توجه کنید. زیرا برای رنگ آمیزی درب و پنجره ها رنگ مناسبی هستند و روی آنها نوشته شده که مخصوص سطوح چوبی ، کابینت ها و پنجره ها است.


آستر ، رنگ ضد خوردگی ، کاغذ سنباده ، برس نازک و همچنین غلتک های کوچک از دیگر لوازم مورد نیاز برای رنگ آمیزی درها و پنجره ها خواهد بود.


مواد رنگ درب و پنجره


همانطور که می دانید درها و پنجره ها و به خصوص قاب درها خیلی زود کثیف می شوند و این حالت بدی به فضا می بخشد و به هیچ وجه خوشایند نیست. در نتیجه ، رنگهایی که برای درب و پنجره استفاده می کنید باید قابل شستشو باشند و لکه ها به راحتی از روی آنها پاک می شوند.


بهترین نوع رنگ برای رنگ آمیزی درب و پنجره ، رنگ روغن است. البته باید بدانید که دو نوع رنگ روغنی مات و براق در بازار وجود دارد.


رنگ روغن مات مخصوص دیوارها است و برای رنگ آمیزی درها و پنجره ها باید از رنگ روغنی براق استفاده کنید. رنگ روغن براق نقص را خیلی سریع می پوشاند و علاوه بر آن قابل شستشو است.


روش صحیح رنگ آمیزی درها و پنجره ها


درها و پنجره ها باید به خوبی و صحیح رنگ آمیزی شوند تا به قول معروف در هنگام رنگ آمیزی رنگ از بین نرود. برای رنگ آمیزی درب ، بهترین کار برای رفع مشکل نشت ، برداشتن درب از لولا است. پس از جدا شدن از لولا ، آن را روی طاق نجار قرار دهید. به این ترتیب درب بهتر و با تسلط بیشتری رنگ آمیزی می شود.


قبل از رنگ آمیزی در و پنجره ، سطح و قاب را با تمیز کننده ها کاملا تمیز کنید. توجه داشته باشید که گرد و غبار و خاک روی سطح باقی نمی مانند. این مهم است و به شما در رنگ آمیزی بهتر کمک می کند.


برای رنگ آمیزی درب ، ما پیشنهاد می کنیم تجهیزات درب مانند دسته و همچنین قفل را از در خارج کنید. این باعث لک شدن دستگیره و قفل در نمی شود.


اگر این تجهیزات قدیمی و زنگ زده هستند ، بهتر است تجهیزات جدید تهیه کنید و پس از نقاشی ، تجهیزات قدیمی را جایگزین آنها کنید.


اگر می خواهید خروجی رنگ آمیزی درب و پنجره شما بدون نقص و ایده آل باشد ، لازم است قبل از رنگ آمیزی سطوح را زیرپوش بزنید.


ابتدا می توانید تمام قسمتهایی را که پوسته دارند ، آستر بزنید و سنباده بزنید. کاغذ سنباده را در یک ظرف آب خیس کرده و سپس آن را روی برجستگی های سطح کار قرار دهید تا برجستگی ها و نقص ها برطرف شود. اگر درها و پنجره های شما جدید است ، توصیه می کنیم قبل از رنگ آمیزی یک یا دو بار سطح آن را لکه دار کنید.


برای اطلاع از قیمت نقاشی ساختمان با شماره تماس های هنرکده راد تماس بگیرید. 


(0) نظر
X