مصالح و ابزارآلات ساختماني

مصالح و ابزارآلات ساختماني

فولاد st37 و فولاد st52

سه شنبه ششم 3 1399

فولادهای مورد استفاده در صنعت معمولا با عنوان های متفاوتی شناخته می شوند. از معروف ترین آن ها می توان به فولاد st37 و فولاد st52 اشاره کرد. تفاوت این فولادها همواره مد نظر فعالان این صنعت می باشد. خصوصا شناخت تفاوت ورق سیاه st37 و st53 در صنعت فولاد سبب استفاده مطلوب تر از این محصولات می گردد. در ادامه ضمن معرفی کلی دسته بندی فولادها به بررسی تفاوت ورق سیاه st37 و ورق st52 خواهیم پرداخت. برای معرفی انواع فولادها، کشورهای تولیدکننده از علامت ها، حروف و عددهای مخصوصی برای معرفی استفاده می کنند. به عنوان مثال کشور آلمان تمام فولادها را طبق دین ۱۷۰۰۶ استاندارد کرده است. علامت هایی که برای معرفی فولادها به کار می روند شامل سه بخش عمده عناصر تشکیل دهنده، روش تولید و عملیات انجام گرفته روی آن ها قبل از عرضه به بازار می باشد.

علایم بخش عناصر تشکیل دهنده: در این بخش عناصر تشکیل دهنده، استحکام و درجه مرغوبیت فولاد به کمک حروف و اعداد معرفی می شوند. حروف شناسایی برای فولادهای ساختمانی معمولی St است. پس از این حروف، عددی نوشته می شود که با ضرب کردن آن عدد در ۹٫۸۱ مقدار حداقل استحکام کشش فولاد بر حسب نیوتن بر میلی متر مربع به دست می آید. پس از عدد مربوط به استحکام خط تیره قرار می گیرد و سپس درجه کیفیت فولاد به وسیله به وسیله اعداد ۱ تا ۳ معرفی می شود.


درجه ۱ : برای کارهای معمولی که نوشته نمی شود.


درجه ۲: برای کارهای مهم


درجه ۳: فولادی که آرام ریخته گری شده و دارای درجه خلوص بالا و خواص جوشکاری خوب است.


برای مثال فولاد st37 – ۲ : st نماد فولاد ساختمانی و ۳۷ نشان دهنده استحکام کششی ۳۷۰ نیوتن بر میلی متر مربع و ۲ نیز نشان دهنده درجه کیفیت فولاد می باشد.

(0) نظر

اصطلاحات رایج در لوله داربست

سه شنبه ششم 3 1399

بیس پلیت: پایه فلزی برای پخش و توزیع بار که زیر لوله های استاندارد به کار می رود (بین خاک ولوله استاندارد).
بای لنس: فاصله بین دو استاندارد مجاور در طول و رو به روی داربست.
برد: چوبی نرم که برای دسترسی به سکوهای کاری و…بکار می روند این چوبها باید در مقابل آتش مقاوم باشند.
• بورد بیر اینترمدیت ترانزوم: لوله ای است که در فاصله بین ladder برای تقویت سکو های کار نصب می شود.
• بریس: لوله های مهاری که به صورت اریب وضربدری بسته می شوند و ساختمان داربست را محکم نگه می دارند.
• باتلرز: لوله ای که خوب با بریس ها محکم شده و در مقابل داربست برای تقویت آن به کار می رود.
• استاندارد: لوله عمودی که برای انتقال بار به سطح زمین بکار می رود.
• لجر: لوله ای افقی که به لوله استاندارد بسته میشود (به وسیله بستهای حامل بار) این لوله ها از خم شدن استاندارد جلوگیری می کند و مانند ساپورتی برای ترانزوم ها عمل می کنند همانند brace.
• ترانزوم: لوله ای که استاندارد بیرونی را به استاندارد درونی متصل می کند این لوله بین ledger قرار گرفته و سکوی کار را درست می کند.
• نید ترانزوم: ترانزومی که از داربست بیرون آمده باشد … .
• لیفت: مجموعه ای است از لجرها وترانزومها و تخته های حامل که یک سطح افقی برای داربست را تامین می کنند.
• نود پوینت: محل اتصال ترانزوم، لجر واستانداردها به یکدیگر را گویند.
• کاستور: چرخ گردانیست با ابزار قفل کن که به پایه استاندارد بسته شده و برای حرکت داربست بکار می رود.
• توی برد کلیپ: گیره نگه دارنده قرنیز. برای رعایت نکات امنیتی داربست.
• کوپلر: بستی است که که برای اتصال وبستن دو لوله به یکدیگر در داربست بکار می رود که به دو نوع هستند ,حامل بار وغیر حامل بار.
• گارد ریل: لوله ای است که از داخل داربست برای جلوگیری از سقوط افراد بسته میشود. (معمولا در ارتفاع ۹۱ و۴۷ سانتیمتری از کف محل کار)
• هوپ آیرون: تسمه ای فلزی که به سر تخته داربست می بندند که از جدا شدن وشکاف برداشتن تخته ها جلوگیری کند.
• اکسز پلت فرم: سکوی ساخته شده از چوب که محل ورودی نردبان را تامین می نماید.
• پانچئون: لوله ای عمودی که در پایین ترین انتهای خود با کوپلرها به لوله افقی وصل شده که بار را مستقیما به بیس پلیت و یا زمین نمی فرستد.
• راکر: قیمت لوله داربستی حامل بار که به شکل اریب است و برای تقویت داربست بکار می رود.
• اسکاف تگ: اتیکتی که در تمام راههای ورودی به داربست نصب میشود ونشان می دهد که داربست در هفته گذشته مورد بررسی قرارگرفته است ودر دو رنگ سبزو قرمز می باشد (سبز داربست ایمن است) (قرمز داربست نا ایمن است).
• اسلیو کوپلر: قطعه ای که دو لوله را به همدیگر وصل می نماید(همراه با مغزی چدنی یا فلز دیگر).
• سول پلیت: تخته الوار کوتاه که زیر بیس پلیت نصب میشود و فشار وارده را توزیع می کند در زمینهای سست و شل کاربرد زیادی دارد.( بین زمین وبیس پلیت قرار می گیرد)
• اسپیگات جوین پین: بستی که در آخر داربست بسته میشود برای اتصال دو لوله داربست به یکدیگر.
• استوپ اند: گارد ریلی است که در انتهای داربست برای جداکردن قسمت بدون تخته بکار می رود و نیز جلوگیری از سقوط افراد.
• تای: لوله ای که برای بستن داربست به یک لنگر بکار می رود.
• تو برد: (قرنیز) تخته ای که در طول لبه سکو برای جلوگیری از سقوط ابزار واشیا به کار می رود.
• یونیت بیم: به منظور ساخت شبکه ای از بیم های ترکیب شده به داربست.

(0) نظر

نحوه تعویض قفل های قدیمی با قفل ضد سرقت

سه شنبه ششم 3 1399


قفل های ضد سرقت و قفل الکترونیکی یکی از انواع جدید قفل ها است که بسیاری از صاحبان خانه ها تمایل دارند قفل های قدیمی درب هایشان را با آنها تعویض کنند، اما سوالی که مطرح میشود این است که آیا به راحتی میتوان قفل های قدیمی ای که روی درب های قدیمی خانه وجود دارند را قفل های جدید تعویض کرد یا خیر؟
برای پاسخ دادن به این سوال لازم است که در ابتدا مواردی را بررسی کنیم، در ادامه این نوشته با ما همراه باشید. تا این موارد را باهم بررسی نماییم.
ابعاد انواع درب ضد سرقت
در ابتدا برای اینکه از قفل ها و درب های ضد سرقت را بشناسیم باید با انواع درب های ضد سرقت و ابعاد آنها آشنا شویم، قفل های ضد سرقت در چند نوع ایرانی، چینی و ترک در بازار ایران یافت میشوند.
البته درب ضد سرقت ایرانی به طور کامل در ایران ساخته نمیشود و همان درب های ترک هستند که قطعاتشان در داخل کارگاه های داخل کشور مونتاژ شده است.

(0) نظر

نحوه تعیین قیمت نمای ساختمان چگونه است؟

سه شنبه ششم 3 1399

قیمت هر محصول یا خدمات از مهمترین مواردی است که بسیار مورد توجه عموم مردم قرار میگیرد. قیمت اجرای نمای ساختمان هم از این مسئله مستثنی نیست.

در تعیین قیمت نمای ساختمان موراد زیادی تاثیردارد. به عنوان مثال میتوان به مورادی مانند: متراژ کار، موقعیت پروژه، سبک نما، دسمزد کارگران و متریال مورد نیاز برای اجرای نما و همچنین میزان ساعاتی که باید روی پروژه کار شود تاثیرگذار هستند.

قیمت نمای ساختمان توسط هنرکده راد برای هر یک از بخش ها به صورت جداگانه و شفاف اعلام میشود.

به طور کلی نمیتوان یک تعرفه ثابت برای اجرای نما در نظر گرفت و حتما نیاز است محل پروژه توسط کارشناسان مربوطه بررسی شود و پس از انتخاب سبک مورد نظر کارفرما، قیمت تعیین شود.

(0) نظر

بهترین زمان آبیاری گیاهان

شنبه سوم 3 1399

با توجه به بررسی های انجام شده بهترین زمان آبیاری گیاهان، اوایل صبح و یا اوایل شب است زیرا در این زمان ها گیاه فرصت 


بیشتری برای استفاده از آب قبل از تبخیر شدن آن دارد. آبیاری در زمان هایی که هوا گرم است موجب می‌شود که آب زودتر تبخیر شده و آب کمتری در اختیار گیاه قرار بگیرد.برای دانستن انواع روش های آبیاری گیاهان با ما همراه باشید.


همچنین زمانی که خاک گلدان تا انتها خشک شده است، باید به گیاه آب بدهید اما ممکن است این زمان برای گیاه دیر شده باشد.

مراقب برگهای پژمرده و پلاسیده، شاخه های شل و آویزان، افتادن و ریزش گلبرگها و برگهای خشک و تغییر رنگ یافته باشید.

در هوای گرم و خشک باید هر روز به گیاهانتان رسیدگی کنید و مراقب میزان خشکی آن باشید.


در اکثر مواقع زمانی که خاک تا عمق 2.5 سانتیمتری خشک شده باشد،( این مقدار تقریبا برابر با یک بند انگشت است.)زمان خوبی برای آب دادن به گیاه است.


تعداد دفعات آبدهیتعداد دفعات آبیاری گیاه وابستگی زیادی به نوع گیاه دارد. گیاهان آبدار و گوشتی به نسبت به آبیاری کمتری احتیاج دارند چرا که به خشکی مقاوند. پس در ابتدا با نوع گیاه خود آشنا شوید.


گیاهانی که خود را گرفته اند، قویتر شده و ریشه های عمیقتری دارند، بیشتر از گیاهان تازه کاشته شده می‌توانند کم آبی را تحمل کنند.

در فصل گرمی مانند تابستان، گیاهانی که در خارج از منزل قرار دارند باید بیشتر از گیاهان داخل آبیاری شوند و این مقدار به ویژه در دماهای بالای 20 درجه سانتیگراد می‌تواند به 2 بار در روز نیز برسد.


گیاهانی مانند کاکتوس ها و ساکولنت ها به آب زیادی احتیاج ندارند و آبیاری زیاد موجب پوسیدگی ریشه و مرگ آن ها می‌شود.


گیاهان گوشتی و کاکتوس ها نسبت به گونه های دارای برگ های نازک مانند حسن یوسف به فواصل آبیاری بیشتری نیاز دارند. هرچه گیاهان دارای برگ های پهن تر و بزرگ تر بوده و رشد سریع تر داشته باشند دفعات بیشتری به آب نیاز دارند.


بیشتر بخوانید: لوله گالوانیزه ، لوله برق ، لوله مانیسمان

(0) نظر

تعمیر تلویزیون ال جی

شنبه سوم 3 1399

امروز روزی است که شما تمام تلاش خود را برای اتمام کار خود در اسرع وقت ، خرید بذر ، چیپس و پف در راه خانه انجام می دهید. به سرعت به خانه بروید ، بدون تماشای تلویزیون برای تماشای ال Cl .sico برای شام بنشینید و از برد شیرین رئال مادرید یا بارسلونا لذت ببرید. چی شد؟! چرا تلویزیون خراب است؟ چرا مشخص نیست؟ چرا گذشته خوب کار نمی کند؟ می دانم که تو عصبانی هستی؛ اما کار به پایان رسیده است و بهتر است امروز تلویزیون را عیب یابی و تعمیر کنید تا مسابقه برگشت را از دست ندهید.

هر تلویزیون به دلایل مختلف ممکن است با مشکلات زیادی روبرو شود ، اما اگر هنگام خرید تلویزیون ال جی با دقت به ضمانت محصول نگاه کنید ، انجام این کار بسیار ساده تر است. به هر حال ، هدف ما در نوشتن این مقاله ، بررسی کلیه مشکلات متداول بین تلویزیون و ارائه راهکارهایی برای حل آنها است. اگر نمی خواهید سرگرم کننده تماشای برنامه های تلویزیونی مورد علاقه خود را از دست دهید ، وقت خود را تلف نکنید و مستقیم به این نکته بروید.


- شایع ترین علت خرابی تلویزیون ال جی چیست ؟!

ب

ا کمک تعمیرکاران متخصص ما ، ما به خوبی می دانیم که کدام یک از خرابی های زیر در تلویزیون رایج است. به احتمال زیاد ، همان مشکلی که برای تلویزیون شما رخ داده است ، در بین همین مشکلات یافت می شود. برای تعمیر تلویزیون ال جی با ما همراه باشید. 

دلیل روشن نشدن تلویزیون ال جی

بیشتر افراد ممکن است فکر کنند که روشن نشدن تلویزیون یکی از مشکلاتی است که آنها نمی توانند در تلویزیون خودشان حل کنند و قطعاً برای تعمیر تلویزیون ال جی به یک متخصص نیاز دارند. اما بهتر است ابتدا نکات زیر را در این مقاله بخوانید و در صورت حل نشدن مشکل ، موضوع را به متخصص اختصاص دهید.

این مشکلات در مورد تلویزیون معمولاً به دلیل مشکلی در عملکرد منبع تغذیه دستگاه ایجاد نمی شود ، اما بعضی اوقات ممکن است مشکل سخت افزار تلویزیون باعث ایجاد مشکل شود.

به طور خلاصه ، اگر در منبع تغذیه یا سخت افزار تلویزیون مشکلی وجود داشته باشد ، ممکن است مشکلات زیر رخ دهد:


تلویزیون ال جی روشن نمی شود

در تلویزیون ال جی ، تصویر برای لحظه ای نمایش داده می شود و خاموش می شود.

چشمک می زند چراغ های تلویزیون ال جی

تلویزیون ال جی روشن و خاموش می شود

بعد از چند ساعت تلویزیون ال جی خاموش می شود

دلیل خاموش شدن ناگهانی تلویزیون های ال جی

تلویزیون ال جی به طور خودکار روشن می شود

(0) نظر

آموزش نقاشی ساختمان با غلطک

شنبه سوم 3 1399

تقریباً یک دهه است که نقاشی ساختمانها با غلطک یا رول در ایران رواج یافته است. در ابتدا ، هنگامی که غلطک ها وارد بازار شدند و نقاشان از آنها برای رنگ آمیزی ساختمان ها استفاده می کردند ، روند به گونه ای بود که ابتدا رنگ را با استفاده از یک برس به سطح مورد نظر پخش می کردند و سپس با یک غلتک روی آن می کشیدند. به اصطلاح نقاشی (نقاشی) گفته می شود که به معنای نقاشی یکنواخت روی سطح مورد نظر است.


در همین روش ، چندین سال از غلطک ها در قیمت نقاشی ساختمان موثر است د ، تا اینکه رنگ جدیدی به نام رنگ آکریلیک یا روغن بی بو که قابل شستشو بوده و از نظر کیفیت با رنگ روغن مطابقت دارد ، به بازار آمد. ابزار استاندارد برای این نقاشی نقاشی ساختمان غلتکی بود. به همین دلیل با ورود این رنگ به بازار ، انواع غلطک ها و لوازم جانبی آن از قبیل: دستگیره غلتکی ، ظروف مخصوص رنگ (که به آنها سینی می گویند) و… وارد بازار شد که استفاده از غلطک ها را آسانتر کرد. در نقاشی ساختمان مؤثرتر است.

استفاده از غلطک در نقاشی ساختمان نسبت به قلم مو هم سرعت کار و هم کیفیت کار را افزایش می دهد. البته استفاده از آن محدودیت هایی هم دارد که منجر به استفاده از برس در نقاشی ساختمان و در کنار غلطک ها شده است. این محدودیت ها شامل نقاشی انواع گچ کاری ، قاب ، پنجره و غیره است و غلطک ها در نقاشی آنها مؤثر نیست.


در حال حاضر انواع غلطک برای نقاشی و نقاشی ساختمان ها ، برای انواع رنگ ، در اندازه ها و طرح های مختلف وجود دارد. با استفاده از غلطک های طرح دار می توان الگوهای زیبایی را به دیوارها بخشید.

(0) نظر

آرماتور بندی چیست؟

سه شنبه بیست و نهم 11 1398

آرماتور بندی چیست؟

بتن در حقیقت شکننده است و در برابر نیروهای کششی مقاومت اندکی دارد.

به همین دلیل تمامی نیروهای کششی در ساختمان به وسیله آرماتورها تحمل می شود.

به همین دلیل قبل از بتن ریزی باید آرماتور بندی کنیم.  بتن تنها، استحکام فشاری بالایی دارد و در برابر تنش های مختلف مقاوم است اما بتن مقاومت کششی بالایی ندارد و در برابر تنش های کششی کوچک نیز دچار مشکل می شود.

آرماتوربندی باعث می‌شود تا بتن استحکام کششی بالاتری داشته باشد و در نتیجه مقاومت آن را در برابر تنش های محیطی بالا میبرد.

آرماتوربندی از حساس ترین و با دقت ترین قسمت های ساختمانی بتنی است.  بدین لحاظ در اجرای آرماتور بندی ساختمان های بتنی باید نهایت دقت و حوصله را داشته باشید.

آرماتوربندی کاری تخصصی بوده و دقت و نظارت جدی بر آن الزامی می باشد.قیمت آهن زیرا در برخی شرایط تمام مقاومت فونداسیون را آرماتورها تامین می‌کنند.

نحوه اجرای آرماتور بندی در بخش‌های مختلف متفاوت است و استحکام کششی متفاوتی را بالطبع ایجاد میکند.

بتن مسلح ترکیبی خاص از بتن و میلگرد می باشد که میلگردهای آن به شکل های خاص کنار هم چیده شده اند و به صورت همزمان باعث افزایش مقاومت فشاری بتن و استحکام کششی فولاد می شود.

آرماتوربندی باعث می شود که این اتصال بین بتن و میلگرد به شکل ایده‌آل صورت گیرد و این اجزا با جزئیات بیشتری به هم وصل شوند  و مقاومت سازه بتنی را بالا ببرند.

فرایندی است که در آن قیمت میلگرد ها و سایر محصولات فولادی با ترتیب خاص کنار هم چیده می‌شوند و به کمک جوشکاری سرد یا بست فلزی به هم وصل می شود.

اتوربندی یکی از اصلی ترین شیوه ها برای ایجاد ساختمان‌های مدرن است که باعث می‌شود ساختمان از لحاظ مهندسی مقبولیت داشته باشد.

در واقع ترکیب آرماتور و بتون باعث ایجاد یک نوع سنگ مصنوعی می‌شود که از لحاظ مختلف مناسب می باشد.

بتن ماده ای  خمیری است که به هر شکلی در می آید اما آرماتور به بدن کمک می‌کند تا به شکل دلخواه مهندسین سفت شود و استحکام لازم را بگیرد.

آرماتوربندی گاه به شکل قرار گرفتن چندین میلگرد ساده و راست بر روی یکدیگر می باشد که در سقف معمولاً انجام می‌گیرد.

و گاه به صورت میله‌های در هم تنیده و خمیده که در ستونها و فونداسیون استفاده می‌شود می‌باشد .

آرماتور بندی باید مطابق با اصول مهندسی صورت گیرد.

قطر میلگردها ابعاد چشمه ها و تعداد شبکه های آرماتور با توجه به نوع کاربری و میزان بارگذاری توسط مهندسین محاسب،  محاسبه شده و به مجری اعلام می گردد.

(0) نظر

انواع پیچ اسکلت فلزی

دوشنبه بیست و هشتم 11 1398


انواع پیچ متداول مورد استفاده در سازه اسکلت فلزی عبارتند از انواع پیچ های معمولی و پر مقاومت. مشخصات پیچ‌ سازه براساس دو معیار مقاومت و ابعاد اکثرا توسط آئین‌نامه‌های ASTM، ISO، DIN تعیین می‌شود.

رده‌بندی انواع پیچ ها در استاندارد آمریکایی ASTM بعد از سال ۲۰۱۶ به صورت زیر است:

ASTM A307 مجاز می‌باشد مگر زمانیکه پیش‌کشیدگی پیچ منظور شده باشد.

انواع پیچ پرمقاومتاز انواع پیچ پانل استفاده از انواع پیچ‌های پر مقاومت باید براساس استاندارد RCSC برای مشخصات اتصالات سازه‌ای با استفاده از پیچ‌های پر مقاومت تائید گردد. در این استاندارد پیچ‌های پر مقاومت متناسب با مقاومت مصالح خود به گروه‌های زیر تقسیم شده‌اند:

گروه A – ASTM F3125/F3125M که شامل گریدهای A325، A325، F1852، و ASTM A354 Grade BC

گروه B – ASTM F3125/F3125 که شامل گریدهای A490، A490M، F2280 و ASTM A354 Grade BD

گروه C – ASTM F3043 و F3111

استفاده از گروه C مجموعه پیچ/مهره/واشر پرمقاومت باید متناسب با استاندارد ASTM باشد. مجموعه ASTM F3043 و F3111 گرید ۱ (۸٫۸) در شرایط استفاده از نصب با روش بستن محکم (Snug-tight) استفاده می‌شود. همچنین این نوع پیچ‌ها با گرید ۲ (۱۰٫۹) در شرایط استفاده از روش بستن محکم، از پیش کشیده، و اتصالات اصطکاکی به کار برده می‌شوند.

ASTM F3125/F3125M به صورت یک استاندارد پوششی که شامل گریدهای A325، A325M، A490، A490M، F1852 و F2280 که قبلا به صورت استاندارد جدا بودند (از آئین‌نامه AISC 2016 یکپارچه شدند.) ، می‌شود.

گریدهای مقاومتی که براساس ISO استفاده می‌شود گاها با گریدهای ASTM یکسان هستند. برای مثال دو گرید ۸٫۸ و ۱۰٫۹ در ISO به عنوان معرف مقدار تنش جاری شدن و تنش گسیختگی پیچ می‌باشند که به صورت شکل زیر نشان داده شده‌اند:

معیار مقاومتی ISO

شکل ۱ – معیار مقاومتی ISO

از دیدگاه مصرف‌کنندگان، تغییر زیادی اتفاق نیوفتاده است، چون مارک روی گل پیچ سازه عوض نشده است و روش حمل و نصب نیز مشابه قبل است. موردی که تغییر کرده است این می‌باشد که تحت F3125، A325 و A325M به صورت یکنواخت برای تمامی قطرهای به مقاومت ۸۳۰ مگاپاسکال است.

A307 عموما مورد استفاده قرار نمی‌گیرد و تنها برای اعضای ثانویه سازه‌ای به کار می‌رود. A325 پیچ پرمقاومت با کربن متوسط است که به صورت عمومی در ساختمان‌ها استفاده می‌شود. A490 پیچ پرمقاومت گرمادیده است که از A325 گران‌تر است اما قویتر است.

(0) نظر

ورق گالوانیزه چیست ؟

چهارشنبه دوم 11 1398هزینه کمتر ورق گالوانیزه

برای انجام عملیات گالوانیزینگ، در مقایسه با سایر روشهای معمول جلوگیری از خوردگی، نیاز به هزینه کمتری خواهد بود.


هزینه کمتر برای تعمیرات و نگهداری

حتی در شرایطی که انجام عملیات گالوانیزینگ در مقایسه با سایر روش های جلوگیری از خوردگی، هزینه برتر است، اجرای آن به دلیل عدم نیاز به تعمیرات پرهزینه‏، توصیه می شود.


طول عمر زیاد ورق های گالوانیزه

طول عمر ورقهای پوشش داده شده با روی‏ در محیط های کاملا خورنده، در حدود ۲۰ تا ۳۰ سال است.


اعتبار

استانداردهای مختلف در خصوص گالوانیزینگ ورقهای فولادی، درزمینه ایجاد پوشش های نازک بحث می کنند و این نشان دهنده آن است که طول عمر و نحوه عملکرد لایه روی‏، برای مصرف کننده قابل اعتماد است.


دوام پوشش گالوانیزه

پوشش ایجاد شده از طریق گالوانیزه به دلیل داشتن یک ساختار متالورژیکی خاص، دارای مقاومت مناسب در برابر صدمات مکانیکی، سایش و خوردگی خواهد بود.


محافظت در برابر صدمات محیطی به صورت اتوماتیک

پوششهای گالوانیزه به دلیل آنکه در فولاد نفوذ کرده و به عنوان کاتد عمل می کنند، به همین دلیل خواهد توانست مقاطع ریز موجود در روی سطح فولاد را در برابر صدمات محیطی و خورندگی، محافظت نمایند.


محافظت کامل

پوشش ایجاد شده می تواند کلیه نقاط و سطوح فولاد را اعم از گوشه ها، جاهای کوچک و فرورفتگیها پر نموده و از خوردگی آنها جلوگیری کند. در این زمینه هیچ پوششی بهتر از پوشش گالوانیزه عمل نخواهد کرد.


بازرسی آسان ورق گالوانیزه

پوشش گالوانیزه را به راحتی و بدون نیاز با هیچ آزمایش مخربی و تنها از طریق چشم می توان کنترل و بازرسی نمود. (در شرایط خاص که نیاز به ارائه تضمین برای کنترل کیفیت است، نیاز به آزمایشهای مخرب می باشد.)


رسیدن به هدف در زمان کوتاه

در صورتی که نیاز باشد از ورق گالوانیزه در محل استفاده شود، در این حالت نیاز به صرف زمان برای آماده سازی سطح، رنگ کردن و یا بازرسی نخواهد بود .


 محافظت کامل توسط پوشش گالوانیزه

پروسه گالوانیزه وابسته به شرایط آب و هوائی نمی باشد.

(0) نظر
X